Osoby, które chciałyby przejść na dietę PALEO, często mają problem z zastąpieniem białego pieczywa zdrowszymi odpowiednikami.

Dlaczego warto odstawić chleb?
Świeże bułeczki czy pachnący chleb pszenny to podstawa diety wielu Polaków. Niestety mąka pszenna ma negatywny wpływ na nasz organizm: jedzenie produktów pszennych podnosi poziom cukru we krwi. W piekarniach często stosuje się też chemiczne spulchniacze, które szkodzą naszemu zdrowiu. Pieczywo jest również źródłem glutenu. Dieta PALEO rezygnuje z produktów pochodzenia pszennego. Czym zastąpić tradycyjny chleb?

Chleb PALEO
Przepis na chleb PALEO jest nie tylko wyjątkowo prosty, ale też bardzo zdrowy! Ten szczególny rodzaj pieczywa składa się przede wszystkim z jajek oraz różnych warzyw, na przykład marchewki, cukinii i papryki, oliwy (w zależności od upodobań), a także mąki niezbożowej. Dieta PALEO dopuszcza zastosowanie na przykład mąki kokosowej, migdałowej lub lnianej. Dlatego śmiało można ich użyć do zagęszczenia ciasta. Chleb PALEO jest bardzo smaczny i z powodzeniem może zastąpić tradycyjne pieczywo!

Omlet
Jajka zamiast chleba? Jak najbardziej! Usmażenie omleta zajmuje zaledwie chwilkę, a może on skutecznie zastąpić tradycyjną kanapkę. Co więcej, jajka są bardzo zdrowe i bogate w białko, dlatego to doskonały pomysł na śniadanie PALEO. Omlet z ulubionymi dodatkami to doskonały pomysł na śniadanie bez pieczywa.

Warzywa z dodatkami
Pokrojone w plasterki warzywa (np. cukinia czy papryka) także świetnie nadają się na zamiennik chleba. Możemy zjeść je w postaci surowej albo po wcześniejszym upieczeniu. Warto pomyśleć o ulubionych dodatkach albo przygotowaniu farszu czy pasty (np. z awokado lub pasty jajecznej), które doskonale uzupełnią taki posiłek.

Wystarczy odrobina kreatywności, by tradycyjny pszennych chleb zastąpić wartościowym zamiennikiem. Jeśli jednak brakuje Ci pomysłów na zastąpienie białego pieczywa, zawsze możesz skorzystać z naszej oferty diety pudełkowej PALEO.

Call Now Button